contestada

Yield: 90%
Purchase Unit: 10 boxes = 1 case
Case Weight: 20 lbs
Case Cost: $48.00
Portion Size:5oz

Step 1: Determine number of edible portions (EP)
Step 2: Determine food cost per portion

Yield 90 Purchase Unit 10 boxes 1 case Case Weight 20 lbs Case Cost 4800 Portion Size5oz Step 1 Determine number of edible portions EP Step 2 Determine food cos class=