ejioforaka34 ejioforaka34
  • 06-10-2022
  • Mathematics
contestada

cherries cost m dollars per pound. Akeno bought 3lb and Ria bought 2lb. How much money did they spend on cherries in all?

cherries cost m dollars per pound Akeno bought 3lb and Ria bought 2lb How much money did they spend on cherries in all class=

Respuesta :

Otras preguntas

why does Lincoln feel the nation is being punished
what are some non examples of proton
what is the distance between 0 and 7/10?
During World War I, Great Britain promised that the Arab provinces of the Middle East would be a.independent after the war. b.)made into a Jewish homeland.
Did caroline herschel have children?
Always allow _______ to complete a writing project. A. at least one day B. just enough time C. about one week D. more time than you think you will need 3. Which
15 POINTS! Which political party advocated states’ rights over federal authority? -Republican Party -Democratic-Republican Party -Democratic Party -Federalist P
¿Hace cuantos años se formaron Las Islas Galápagos?
How did nelson Mandelas change help other?
During the 1920e trial Sacco and Vanzetti the palmer raids in the rival of the Ku Klux Klan demonstrated that?