aniyahdixon61 aniyahdixon61
  • 09-10-2022
  • Mathematics
contestada

"The Shake N Bake"
I spent a total of $117 on 5 pairs of shoes, shipping was $28. Which equation would best fit this math
situation to help find the price for each shoe?

Respuesta :

Otras preguntas

find the area under the standard normal curve to the right of z=1.9
What are the top 3 religions In the world ?
The part of cellular respiration that needs oxygen takes place inside the______?
Daniella wants to build a plot of land that has an area of 121 km 2.What is the length and width of the plot of the land?Explain.
During Reconstruction in the United States, the Freedmen’s Bureau
In what ways did the experiences of the Scots- Irish in the British Isles help prepare them for life on the American frontier?
Solve the proportion. 15/70 = 3/ ?
In a certain candy store, 3 pounds of candy and 2 pounds of mints cost $10.80, and 1 pound of candy and 3 pounds of mints cost $5.35. What is the cost per pound
427+364 find the sum
condos in allenville go up in value by 10% each year If the Ellis family's condo is now worth 370,000 what will it be worth in 8 years