brjnhiljyehhuuij brjnhiljyehhuuij
  • 09-10-2022
  • History
contestada

Which religion/philosophy believes in “the way"?
a Buddhism
b Daoism
c Confucianism
d Hinduism

Respuesta :

Otras preguntas

Energy - is needed to make anything, m___, c____, g____ or do anything interesting. a) maintain, converse, generate b) manage, conceive, gravitate c) measure, c
Complete the chart. For each state: 1 1. Multiply the slave population by 0.6 to get the three-fifths 3/5 count. (Round up if necessary.) 1 1 2. Add the free po
Working alone, katlyn can complete all the daily chores in 3 hours. when sarah works alone, the same chores take her 6 hours to complete. how long would the dai
If you wanted to say "i just ate an apple with my friend.", which infinitive expression would you use? a. comer acabar b. de infinitive tener c. que infinitive
What is the period of the function f(x) shown in the graph?
Charter bus drivers should not allow riders on the bus until... a) All seats are filled b) The driver finishes fueling the bus c) The bus inspection is complete
James bought 30 ounces of sliced turkey. He used 2/3 of the turkey to make sandwiches for his friends and 1/5 of the turkey in an omelette.How many ounces of tu
What are at least two ways this image my affect demand?
A road is inclined at an angle of 4°. After driving 5,227 feet along this road, find the driver's increase in altitude. Round to the nearest foot
Which is the better buy? 1.5 pounds of Fiji apples for $29.85 or 1.2 pounds of Granny Smith apples for $20.28? Why