plyboi plyboi
  • 08-11-2022
  • Mathematics
contestada

An 8-kilogram
bag of birdseed costs $23.92. What is the unit price?
per kilogram
$

Respuesta :

Otras preguntas

what part of $40.00 is $15.00​
round to the nearest thousands? 0.75391​
what does it mean for a supreme court decision to serve as a percedent
How did many countries provide for additional raw materials and foodstuffs? They established colonies and trading posts. They built larger ships. They encourage
How did the Toltec ultimately run their society? A. In a relaxed and casual way. B. In a militaristic way C. In a religious way D. In a weak way
[tex]f(x) = \frac{x-5}{2x^{2}-5x-3 }[/tex] Domain: V.A: Roots: Y-int: H.A: Holes: O.A: Also, draw on the graph.
Which expression is not a perfect square trinomial? Question 2 options: 121 plus 11 y plus y squared 100 minus 20 y plus y squared 81 plus 18 y plus y squared 1
The lazy pig rolled slowly around the muddy pen Which is the preposition in this sentence
Which matrix represents B-A A= 3 -12 B= 4 5 -6 5 -1 8 9 -2 -7 6 A) -1 -17 -5 -3 16 -8 B) 1 -7 -7 3 2 4 C) 1 7 5 3 -16 8 D) -1 -17 7 -3 2 -8
PLEASE HELP!!! I ONLY HAVE 15 MINUTES!!