almoosh almoosh
  • 12-11-2022
  • Mathematics
contestada

A 3 gallon bucket of paint costs $116.64. What is the price per cup?

Respuesta :

Otras preguntas

Adam is going to cook a turkey for 14 people and wants to allow three quarters of a pound of Turkey for each person how much would a turkey cost for 14 people
smallpox weakened the Aztec and Inca Empires
You want to learn about your congressperson's voting record.where would you find information on how they voted? A. congressional record B. Petition C.speaker's
Write in order from least to greatest 0.3, 25/100, 4/10
What people wanted to work out the south differences with the north
the rising of cold currents to the ocean surface is called
Which number is sixteen thousand four hundred seventy-two in standard form?
Which conditions are most characteristic of a depression? a. high production and high demand b. few jobs and little demand c. much money in circulation and high
The Korean War (1950–1953) marked the first time that a. the United Nations used military force to oppose aggression. b. American and Asian forces fought agains
What are advantages of living along the Nile River?