parkerortega0933
parkerortega0933 parkerortega0933
  • 07-12-2022
  • Mathematics
contestada

a pack of 20 orange juice packets cost $10.00, each juice packet costs 1 2/1 of 2.00. How much does 1 packet cost.

Respuesta :

Otras preguntas

It is necessary for an automobile producer to estimate the number of miles per gallon achieved by its cars. Suppose that the sample mean for a random sample of
House leaders are more powerful than Senate leaders because of ________. the majoritarian nature of the House—a majority can run it like a cartel the larger s
A referendum is not purely direct democracy because the ________. voters propose something but the governor approves it voters propose and approve something but
1 a. s+(-7) -1 when s= -3
On November​ 1, 2018, Arch Services issued​ $313,000 of​ eight-year bonds with a stated rate of​ 12% at par. Interest payments occur each April 30 and October 3
What must occur for air masses to form fronts? They must increase in strength. They must collide with each other. They must move from west to east. They must c
How do I quickly learn javascript?
Use a normal approximation to find the probability of the indicated number of voters. In this​ case, assume that 141 eligible voters aged​ 18-24 are randomly se
Each step in a food chain that demonstrates the transfer of energy is called a .
2. ¿Cuál es una cosa que NO está en la mesa? (1 point) A- Un tenedor Sí, hay un tenedor en la mesa. (fork) B- Un cuchillo Sí, hay un cuchillo en la mesa. (knife