king711082702 king711082702
  • 10-12-2022
  • Mathematics
contestada

Rite aid sells a 40 ounce jar of peanut butter for $11.29 what is the unit cost?

Respuesta :

Otras preguntas

Leah is interested in helping her daughter learn manners. Each time her daughter says something that is close to appropriate, she rewards her. Eventually, her d
Marcie brought a 50 foot roll of packing tape.She used two 71/8 foot lengths.How much tape is left on the roll
Protein EGO binds to any DNA molecule that it comes in contact with(i.e., it binds DNA in a non-sequence-specific manner). a. What part of the DNA molecule is E
Which statement supports this sentence? Enslaved Africans and indentured servants were critical to the success of colonial farms. Africans came to the colonies
awnser in 20seconds or less
Which is the correct punctuation of the underlined part of this sentence? offered a determined response, her enthusiasm offered a determined response; her enthu
LO 7.2Which of the following is not an operating budget? sales budget production budget direct labor budget cash budget
If fence posts are to be placed in a row 5 m apart, how many posts are needed for 100 m of fence?
Use the identity tan(theta) = sin(theta) / cos(theta) to show that tan(???? + ????) = tan(????)+tan(????) / 1−tan(????) tan(????) .
This Romantic writer helped create and define gothic literature with his spooky settings a. Nathaniel Hawthorne b.Edgar Allen Poe c.Henry David Thoreau d.Ralp