Geek9717 Geek9717
  • 06-04-2024
  • Business
contestada

Lily Company has completed all of its operating budgets. The sales budget for the year shows 55,000 units and total sales of $2,475,000. What is the selling price per unit?
a) $45
b) $50
c) $55
d) $60

Respuesta :

Otras preguntas

33 students are in the band.there are 6 more 5th grade students than 3rd grade students. There is an equal number of 3rd grade and 4th grade students. How many
a football player gained 2 yards on one play. on the next play, he gained 5 feet. was his gain greater on the play or the second play? explain.
Reasoning What number has factors of 2 and 3 and multiples of 12 and 18?
what could cause the graph to be misleading?
What is the hardest rock to break with a hammer
how do ideologies shape actions in genocides?
A total of 350 signatures is needed for a petition to be considered by the town legislature. If 125 signatures have already been obtained, what percentage of th
How many bits must be “flipped” (i.e., changed from 0 to 1 or from 1 to 0) in order to capitalize a lowercase ‘a’ that’s represented in ASCII?
what could cause the graph to be misleading?
12 times the square root of 2 equals ?