ModernPaige
ModernPaige
09-05-2018
Mathematics
contestada
Help as soon as possible!!
Respuesta :
sageforgrave
sageforgrave
09-05-2018
y=4x+11 is the answer.
The total cost is "y", and it costs $11 just to go to the play. For every order, it's $4. We don't know how many orders there are, so we write "4x". Therefore, the answer is y=4x+11 or y=11+4x.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 45+ )
Otras preguntas
How differnt was the church of england from the church of rome theologically and administratively?
A law in the Land Ordinance of 1785 required that the money made from the sale of the 16th section of the land in each township be used to build public restaura
Todd knows that he is taller than the person in front of him and shorter than the person behind him. based on that knowledge, he concludes that the person behin
villi makes enzymes that help break down_ and protines
Why did womans organization work for passage of prohibition
. Symptoms of gonorrhea will always appear within men during the first 7-10 days after exposure to the Neisseria gonorrheae bacterium? (True or False)
Trent spent 50 minutes at the neighbors house. He spent 2/5 of the time swimming. How many minutes did Trent spend swimming
Qual es la utilidad de los husos horarios
What type of land formation did the Battle of Yorktown occur
A clipboard costs 2.23. it costs 0.53 more than a notebook. lisa buys two clipboards and one notebook, and paid with a ten dollar bill. use a tape diagram with