emmahockey
emmahockey
09-05-2018
Mathematics
contestada
help with question 1??
Respuesta :
soysuy
soysuy
09-05-2018
a) $1.79 for one pen
b) $1.81 for one liter
c) $0.42 for one can of root beer
d) $0.0057 for one gram of yogurt (you can just round this to ~$0.01)
((p.s: unit price is the price that one of each item will cost!))
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 73+ )
Otras preguntas
Who is the author of the book 'The Jungle' (1906) which described the appalling conditions in the meatpacking industry and spurred the Pure Food and Drug Act an
1t2, the x- and y-components of the velocity of the squirrel. a. t b. 2t c. t^2 d. 2t^2
Explain how Brent's perception of himself as an outsider alters his understanding of and interaction with the world around him(what does he gain)
While driving at 42m/s you see a dog in the road and slam on your brakes. If your brakes provide 6m/s^2 of acceleration, how much time will it take to stop?
According to FAR 135.185, what is the specified frequency for the mandatory weighing of all Air Methods multi-engine aircraft to ensure compliance with weight a
simplify 2 (x-4) -3 (x plus 2)
How many numbers formed with the digits 0, 1, 2, 5, 7, 8 will fall between 13 and 1000 if digits can be repeated?
How could a middle school student accept the president's challenge? A. By voting for politicians who care about climate change. B. By marching in a demonstratio
If given the balanced equation 2KI + Pb(NO3)2 ⇌ 2KNO3 + PbI2. How would you retrieve the left over excess reactant if Pb(NO3)2 from the experiment?
What is the most common type of incontinence in geriatric patients?