cmgalavizovw6dr
cmgalavizovw6dr
07-08-2018
Mathematics
contestada
Need help please see attached
Respuesta :
Sinthea
Sinthea
07-08-2018
To find the unit price of the food, divide the price by the pounds.
For example to find the unit price for Grocery Mart-
[tex]2.99 \div 2 = [/tex]
Repeat for the Scott Family and then compare for the lowest price- the best deal.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 36+ )
Otras preguntas
2 is 4% of what number
Write or draw to explain two different ways to find the difference for 12-3
When reading popular press articles, why does the inclusion of participant variable information often denote a factorial design?
How many elements are in this chemical formula CO2FeHN3CoBNa2
What does number tripled mean? ?
What advantages do chain stores have over individual stores?A. can buy huge volumes of goods at greatly discounted prices B. can focus on personal service and l
In what role did both nobles and knights serve
What is the author’s purpose in "Save the Coral Reefs”? Check all that apply. 1. to convince readers that practices that destroy coral reefs must be stopped 2.t
How much time is needed for $1,800 to accumulate $360 in simple interest at a rate of 10%?
Which term is defined as "the basic unit of structure and function found in all living things"?tissueorganorganellecell