Which package has the lowest ratio of cost to number of lessons? $90 for 10 lessons $160 for 20 lessons $80 for 10 lessons $120 for 20 lessons

Respuesta :

$90/10 = 9

$160/20 = 8

$80/10 = 10

$120/20 = 6

The package that has the lowest ratio cost to number of lessons is $120 for 20 lessons.

Hope this Helps!!

Otras preguntas