del51
del51
08-11-2018
Mathematics
contestada
What’s the unit rate for 1 eight packs of juice for $4
Respuesta :
gregmcginn
gregmcginn
08-11-2018
Answer:
$0.50
Step-by-step explanation:
$4 divided by 8 = $0.50
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 71+ )
Otras preguntas
Is -6.55555 An irrational number? Is -2 an irrational number? Is 4/9 an irrational number? Is the square root of 3 an irrational number? Is the pi symbol irrati
a triangle has the following side lengths: x-2,x, and 3x+1. another triangle has the following side lengths: 2x-5, x+4, 6x-7. of the perimeters of the two trian
What does 2 + 1+ 1 x 10 =
¿_________ dónde queda la fiesta? A. Conoces B. Sabes C. Sé D. Conocemos
Write the equation of the line that passes through (1, 3) and has a slope of 2 in point-slope form. (2 points) y − 1 = 2(x − 3) y − 3 = 2(x − 1) x − 1 = 2(y − 3
to convert 4.6 yards to feet, what ratio would you multiply
What is the distinction between a network and an internet?
PLEASE HELP ASAP!!! CORRECT ANSWER ONLY PLEASE!!!What number is represented by quinientos sesenta y tres?
2. Which of the following is not a physical property of water? It is a colorless liquid. It is composed of hydrogen and oxygen.
A researcher calls you stating that he plans to submit a proposal to the nih for a human subjects research study. He wants to know at what point he and his stud