Respuesta :
Answer:
Sydney spent $18 on the bottles of glitter
Step-by-step explanation:
Sydney bought 3 bottles of glitter (3)
Each bottle of glitter costs 6 dollars (6)
3 * $6 = $18
Answer:
Sydney spent $18 on the bottles of glitter
Step-by-step explanation:
Sydney bought 3 bottles of glitter (3)
Each bottle of glitter costs 6 dollars (6)
3 * $6 = $18