A customer went to a garden shop and bought some potting soil for $11.50 and 9 shrubs. The total bill was $94.75. Write and solve an equation to find the price of each shrub.

A. 9p + 11.5p = $94.75; p = $4.62

B. 9(p + $11.50) = $94.75; p = $5.00

C. 9p + $11.50 = $94.75; p = $11.75

D. 9p + $11.50 = $94.75; p = $9.25