maddjq2014
maddjq2014
06-12-2019
Mathematics
contestada
It's unit rate. 80$ for 5 Liters
Respuesta :
angedchedommachegah
angedchedommachegah
08-12-2019
Answer:
16 dollars/ litter
Step-by-step explanation:
80/5=16
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 21+ )
Otras preguntas
John must have at least 289 test points to pass his math class. He already has test scores of 72, 78, and 70. Which inequality will tell him at least how many m
55:27 The right to choose one’s own religion in the Holy Roman Empire was granted by the ___________. a. Diet of Worms c. Edict of Nantes b. Peace of Augsburg d
An advantage associated with the Darrieus rotor is that it _____.
Explain why the quantum number set (3, 2, 3, -½) is not possible for an electron in an atom
Which property is illustrated by the following statement? 6+(2x+2z)=(6+2x)+2z •Associative property of multiplication •Commutative property of multiplication
What is x over 4 =14
How did world war 1 lead to the downfall of czar nicholas 2?
At the start of World War II, which country maintained an isolationist policy? Albania United States Poland Japan France
can someone explain how to do this problem?
Which of the following concerns was of greatest importance to Siddhartha Gautama? a.meditating under a tree to gain more wisdom b.encouraging followers to give