WHOEVER GETS IT FAST AND CORRECT GETS 20 POINTS
A 16 ounce package of brown rice costs $1.44. What is the price per ounce?
A) 6¢
B) 9¢
Eliminate
C) 11¢
D) 14¢

Respuesta :

Answer:6€

Step-by-step explanation:

Isn’t it 9c?
Because $1.44/16 is 9