25rogerd
25rogerd
07-01-2020
Mathematics
contestada
Find the unit rate: $9.60 for 8 cans.
$ per can
Respuesta :
elchapojr937
elchapojr937
07-01-2020
Answer:
$1.20
Step-by-step explanation:
960÷8=120 :)))))))
Answer Link
kiyadyargordon14
kiyadyargordon14
07-01-2020
Answer:
$1.20 per can
Step-by-step explanation:
9.60/8
= 1.20
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 95+ )
Otras preguntas
A cord is cut into two pieces of different lengths. The sum of the two lengths is 6 centimeters, and the difference between the two lengths is 4 centimeters. Fi
Please answer..........
Find the domain of the function expressed by the formula: y = 1/x - 7
The Tea Act of 1773 angered colonists because it meant that colonists would not be able to buy tea. closed the port of Boston to all trade. forced colonial merc
You are given the numbers, 40+n, n 8, n+225. Find the smallest value of n so that all of the numbers in the set are natural numbers.
A car dealership has 22 cars. Eight of the cars are black. What percentage of the cars are not black ? 36% 64% 14% None of the above
please help me with this
Help pls ????????!!!!!!
450 more than a number divided by six equal to 504 more than the same number divided by 15
comparing across all counties in the state of ohio, Hocking county has the highest prevalence of obesity. In hocking county, the population is 28,547 people of