taytay1284
taytay1284
08-01-2020
Mathematics
contestada
$38.40 for 6 yards Find the unit rate
Respuesta :
00urhopeanimates00
00urhopeanimates00
08-01-2020
The unit rate is $6.40 for 1 yard.
Answer Link
kegreaser
kegreaser
08-01-2020
Answer:
$6.40 per yard
Step-by-step explanation:
Just divide the money by the product
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 87+ )
Otras preguntas
please help me with this, which word from the top will it be? and if it has an er, or ir verb ending.
Solve the system of equations algebraically. 5g+4k=10 -3g-5k=7
The first term of a sequence is 18, and the fifth term is 54. What is the common difference between each two consecutive terms? 36 27 18 9Will give brainliest
is the moon considered a planet why or why not
I’ll give the brainlest answer! Is this relation a function? Please help
Find the component form of the vector that represents the velocity of an airplane at the instant its wheels leave the ground, if the plane is going 75 miles per
how did the Indian Reorganization Act improve the life of Native Americans
What is the area of the following trapezoid 210 280 420 140
Brainliest to right answer, dont answer if your not sure...also based on the previous answer are the equations equivalent?
someone help and give an explanation