sherwooddarien
sherwooddarien
10-01-2020
Mathematics
contestada
Unit price 2.99 for 13 oranges
Respuesta :
TexicanMarksman
TexicanMarksman
10-01-2020
Answer: i think it is $38.87
Answer Link
tanisha37
tanisha37
10-01-2020
Unit price=2.99*13
=38.87
Thus, the unit price for 13 oranges is Rs 38.87
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 64+ )
Otras preguntas
Describe the graph of the function at its roots. f(x) = (x − 2)3(x + 6)2(x + 12) At x = 2, the graph crossesdoes not intersecttouches the x–axis. At x = −6, the
PLEASE ANSWER QUICK!Which aspects of Christian beliefs weakened the unity and authority of the Roman Empire. Choose two answers. A:
How can u use the Distributive Property to solve 144 -:- 8??
Jeff and Jemaine go to an indoor ice skating ring. Jeff has to rent skates at $3.50 a pair while Jermaine has brought her own skates. Every hour of skating cost
PLEASE HELP ASAP!!!!!!!!!!!
[tex]f(x) = x {}^{2} - 5[/tex]what is the vertex and the equation for the axis of symmetry
One safe investment pays 8% per year, and a more risky investment pays 14% per year. a. How much must be invested in each account if an investor of $94,000 woul
In at least three complete sentences, write a character analysis for the protagonist in your selected novel. Include literal, interpretive, and evaluative infor
Tomika plans to run 84miles in 4weeks.If she continues the pattern how many miles will she run in a year
This pyramid has the same base as the prism, and its height is three times the height of the prism. What is the ratio of the volume of the pyramid to the volume