martinjada9
martinjada9
16-01-2020
Mathematics
contestada
Find the product
1. (x + 7) (X + 8)
Respuesta :
lemojica1
lemojica1
16-01-2020
Answer:
x^2+8x+7x+56
Step-by-step explanation:
Answer Link
Chelboy
Chelboy
16-01-2020
Answer:x^2+15x+56
Step-by-step explanation:
(X+7)(x+8)
X^2+7x+8x+56
X^2+15x+56
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 91+ )
Otras preguntas
The interquartile range of the data set is 4. 2,2,3,3,4,5,5,6,7,9,12
Ayesha bought a 24-pack of lip gloss for $18.72. What is the unit cost per tube of lip gloss?
Beginning Inventories are: RM $1,000; WIP $2,500; FG $5,000 What are the journal entries for these inventory transactions? a. Purchased, on credit 10,000 lbs. o
haha lol answer 434803590435+3240934850915 if ur answer is three i will mark you brainliest whoever gets it first only tho
Taylor and Nora go to the movie theater and purchase refreshments for their friends. Taylor spends a total of $69.00 on 6 drinks and 4 bags of popcorn Nora spen
air at 600 kPa, 330 K enters a well-insulated, horizontal pipe having a diameter of 1.2 cm and exits at 120 kPa, 300 K. Applying the ideal gas model for air, de
A number,F,divided by 7 is 12.
Describe a social consequence as a country's population changes
What volume of a 0.4M solution can be prepared with 4.6 moles of sucrose? * How ?
Provide code to create a selection list named orderDay containing the values and option text SAT and SUN placed in the Weekend option group, and the option text