jdtvic123 jdtvic123
  • 06-04-2020
  • Mathematics
contestada

Celia bought a bag of 12 goldfish for $3,
What is the cost of 1 goldfish?

Respuesta :

sneadharmoney
sneadharmoney sneadharmoney
  • 06-04-2020
So what you would do is divide 12 by 3 which will get you for which means the total cost of 1 goldfish is $4
Answer Link

Otras preguntas

Adam smith suggests that increased competition will allow prices to be kept ______________________.
Consider the reaction, CS2(l)+3O2(g)→CO2(g)+2SO2(g) . The rate of change of CS2(g) is – 0.012 M/s . What is the rate of change of SO2(g) ?
Chapter 4 discusses a wide range of professional roles in generalist practice. Select and define two roles that you can see yourself fulfilling as a social work
A baker buys 10 apples from a farmer for $.25/each. the baker uses the 10 apples to make an apple pie that they sell in their bakery for $7.99. what is the tota
What is 36 as the product of powers of 2 and 3
You purchase a dishwasher for $1249.99 plus 4% sales tax. The appliance store offers an installment loan that allows you to pay for the dishwasher by making 12
The speed that a tsunami can travel is modeled by the equation , where s is the speed in kilometers per hour and d is the average depth of the water in kilomete
In the 1930s, what world situations existed that may have encouraged nations to start another world war?
solve the following equation for q. 5q - 3p + 4 = 4q - 2
What internal temperature must poultry reach to kill salmonella bacteria