kthiongo8679 kthiongo8679
  • 08-04-2020
  • Mathematics
contestada

What is the cost in dollars of 5 packages of the grape drink mix

Respuesta :

kbgraham07
kbgraham07 kbgraham07
  • 08-04-2020

Step-by-step explanation:

you would take how munch the price for one is and times it by 5

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following characteristics does a python object have? (select all that apply).
Which best states an obstacle Manjiro faces in this chapter of Heart of a Samurai? ( A.) fear of the unknown ( B.)humiliation by the barbarians ( C.) becomin
Each statement describes a transformation of the graph of y = x. Which statement correctly describes the graph of y = x − 8? A. It is the graph of y = x transl
7 friends share 840g of chocolate equally between them. Felix thinks that each person gets 0.12kg. Is he correct? Write yes or no and explain how you know.
Which of the following would have a negative impact on determining eligiblity for a home loan? a. Earning extra income b. Moving into a different apartment c. P
Which of these is a second interval?
A claim is made that employees work less than 15 hours/week, on average, at "Joe's Pretty-Good Burgers". What kind of hypotheisis test is this? 1 Proportion z-t
the highest papulataio concentarion in the world is in​
ASK Fruit Smoothie Liza found a recipe for a fruit smoothie. She wants to know if any ingredients make up an equal amount of the smoothie. Make Sense and Persev
2000:$5 2015:$6.5 what is the percent change