leahstaubyn
leahstaubyn
09-04-2020
Mathematics
contestada
$20
2 GAL
Unit orice per gallon:
Respuesta :
doudastico
doudastico
09-04-2020
2 gal= $20
1 gal= $10
xd
Answer Link
NNA352
NNA352
09-04-2020
$20 divided by the two gallons would be $10 per gallon.
Divide the number of gallons by the price.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 67+ )
Otras preguntas
What is the surface area of this picture
PLEASE PLEASE PLEASE HELP ME Given: △CDE m∠D=90°, DK⊥ CE CD:DE=3:5, KE=CK+8 Find: CE
Gina’s house is 4 miles from the dog show. She walks her dog at a speed of 2.5 miles per hour. If they leave for the show at 6:30 a.m., what time will they arri
A. Main Idea: The United States and Cuba were closely tied economically, and many Americans supported Cuba's fight for independence. 1. Who was José Martí? ____
Excerpt from: Norse Mythology Part DKate McConnaughey5 Then Loki, the spirit of evil, will break loose from the fetters with which the gods have bound him. The
Why did medieval towns offer more freedom than manors? A. Towns had no church officials. B. Towns had fewer guilds to restrict workers. C. Towns had no sy
1 2/3 ÷x=2 7/9 This needs to be with full steps. Please help!!!!
this is the dominant and controlling argument
Improper working of the reproductive organs can lead to death true or false give reasons
In your view, what was the main reason for Manifest Destiny? Rugged Individualism and Pioneer Spirit? Providence? Racism and White Supremacy? Economic Devel