Boxes of granola are on sale at a price of 2 for $4.50. There are 12 ounces of
granola in each box. What is the unit price in dollars per pound?​

Respuesta :

Answer:

3 dollars

Step-by-step explanation:

Answer: 3 dollars

Step-by-step explanation: