donyamiller donyamiller
  • 14-05-2020
  • Mathematics
contestada

A Baker buys 25 lbs of flour for $74.75 What is the rate or unit price per pound of flour?

Respuesta :

emmmmmmmi
emmmmmmmi emmmmmmmi
  • 14-05-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

74.75 divided by 25

Answer Link
peteuzi peteuzi
  • 14-05-2020
You have to do $74.75 divided by 25
Answer Link

Otras preguntas

How do I calculate average velocity
prime factorization of 37
why does the united states congress use the committee system
What is the main purpose of scientific models
A total value of $6,000 is invested into two simple interest accounts. The annual simple interest rate on one account is 9%; on the second account, the annual s
7,14,8,16,10,20,14 what is the rule
Is celebrities are powerful? If yes please write a paragraph for me
Tanzania’s economic recovery began when the government _____. A) Started collective farms B) initiated forced immigration C) allowed farmers to grow cash crops
Can u plz help me with this
he country in the world with the largest population but not the largest land mass is