tina62
tina62
09-09-2016
Mathematics
contestada
The rate and unit rate for $7.96 for 5 lbs
Respuesta :
chasitysmith96
chasitysmith96
13-09-2016
Once you round you will basically be buying $1.60 per lbs when you round so multiply that times 5 and you should become close or exact with your answer.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 96+ )
Otras preguntas
what is HCF and LCM ? # confused
-3(-2-x)+x >20 solve for X?
The sum of three numbers is 69. If the second number is equal to the first diminished by 8, and the third number is 5 times the first. What are the numbers? If
A pitcher contains 1.75 liters another contains 1800 milliters of apple juice which one has more juice
The second amendment gives the citizen the right to:
Jack was 10 years older than priscilla together their ages totaled 170 years what were their ages
What is the cube root of 1331
What is the length of ab with endpoints a(3,2) and b.8,14)?
Marcie solved the following inequality, and her work is shown below: −2(x − 5) − 12 ≤ 4 + 6(x + 3) −2x + 10 − 12 ≤ 4 + 6x + 18 −2x − 2 ≤ 6x + 22 −8x ≤ 24 x ≤ −3
how can individual rights and the common good come into conflict