cityababynatanah
cityababynatanah
11-09-2016
Mathematics
contestada
unit rate for 4 boxes for $6
Respuesta :
nobillionaireNobley
nobillionaireNobley
13-09-2016
Unit rate = $6/4 = $1.5 per box
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 61+ )
Otras preguntas
There are 16 girls and 20 boys in the school band what is the ratio in the simplest form of girls to boys ?
how do you write the cos 18° in terms of the sine.
derivative of R=(100+50/lnx)
Joe has a collection of 35 DVD movies. He received 8 of them as gifts. Joe bought the rest of his movies over years. If bought the same number of movies each ye
A central angle, thata, of a circle with radius 16 inches intercepts an arc of 19.36 inches. Find thata.
Joe has a collection of 35 DVD movies. He received 8 of them as gifts. Joe bought the rest of his movies over years. If bought the same number of movies each ye
If a caterer charges a fixed cost for preparing a dinner plus an additional cost for each person served. You know that the cost for 100 students will be $750 an
A pool is being drained at a constant rate. The amount of water is a function of the number of minutes the pool has been draining, as shown in the table. Write
Chin bought 12 pounds of apples for $6 at this rate how much will is cost to buy 3 pounds of apples
In South America, some farmers build farms on hilltops because of the mountainous landscape. Which of the Six Essential Elements of Geography does this most rep