saulr9076 saulr9076
  • 09-09-2020
  • Mathematics
contestada

Kevin compró 5 libras de nueces por $50.89. ¿Cuánto fue el costo por libra?
A. $ 0.18 B. $5
C. $10 D. $10.17

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 09-09-2020

Answer:

la respuesta es D

Answer Link

Otras preguntas

Similarities and differences between rna molecules
Keisha has a rug in the shape of a rectangle that she wants to put in her bedroom. The rug has an area of 6 square meters. She wants to see if it will fit in th
Which of the following would be an inspirational character? A character who learns valuable lessons about life and themselves. A character who communicate with
why do skilled and professional workers generally receive higher wages than unskilled and semiskilled workers
what is distribution property
We refer to the art of the Pueblo and Hopi in the American Southwest as what form of art?
NaBr + CaF2 → NaF + CaBr2 What coefficients are needed to balance the chemical equation? A) 1,1,1,1 B) 1,2,1,2 C) 1,2,2,1 D) 2,1,2,1
If you roll 2 dice what are the odds of getting both even numbers
Giant robot magazine has embraced the use of​ __________ to reach its current and potential customers.
At the beginning of the story "Raymond's Run" what is the most important thing to the narrator, Squeaky? A. Running and winning the May Day race B. Getting into