anneikamc
anneikamc
08-10-2020
Mathematics
contestada
Find the unit cost of $5 for 10 pounds
Respuesta :
sassyoreo
sassyoreo
08-10-2020
i think it’s $1 for 2 pounds
Answer Link
himanisidhpura
himanisidhpura
08-10-2020
Answer:
I think it is $0.50 per pound
Step-by-step explanation:
Hope this helps
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 65+ )
Otras preguntas
Which is NOT an example of mechanical weathering? A. Rust on rocks. B. Ice wedging. C. Roots of trees breaking sidewalks. D. Pot holes.
Altitute of a triange is 2 cm shorten than its base. the area is 15 cm square. find the base
How do I factor the trinomial 2z^2+3z-14
A sound that's produced by a single wave at a constant frequency and with no overtones is called a. a mellow sound. b. an average sound. c. a discordant soun
the sum of three numbers is 138. the third number is 4 times the second. The second number is 6 less than the first. what are the numbers?
Which of the following are considered skill-related fitness components?
where should i start drawing this at
Describe the motion of the tiny particles that make up matter.
60% of the 95 coffee mugs at Jane's Pancake House are dirty. How many dirty coffee mugs are there at the pancake house?
Which American colony would you rather live in? Answer the question using similarities and differences between the New England, Middle and Southern colonies.