brittanyqperkins12
brittanyqperkins12 brittanyqperkins12
  • 08-10-2020
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate of the oranges if I purchased 10 oranges for $2.50​

Respuesta :

zanetalet123 zanetalet123
  • 09-10-2020

Answer:

$0.25

Step-by-step explanation:

$2.50/10=$0.25

Answer Link

Otras preguntas

Assume that an appliance manufacturer is employing variable resources X and Y in such amounts that the MRPs of the last units of X and Y employed are $100 and $
PLEASE HELP WILL GIVE BRAINLIEST! Find the volume of the solid. Round to the hundredths, if necessary.
Someone please help with this!
Please help quick! This is past due! Thanks
Find the cost of 12 items if the cost function is C(x) = 2x +12
Which of the following is an oxidation-reduction reaction? A) HBr(aq) + NaOH(aq) → NaBr(aq) + H2O(l) B) NaI(aq) + AgNO3(aq) → AgI(s) + NaNO3(aq) C) Pb(C2H3O2
Julie's mother is making tuna salad for her family. She uses three cans of tuna for every 4 people who will attend the dinner. If she expects 52 people to atten
B. True or FalseDirections: Write TRUE if the statement is correct and FALSE if it is wrong7. Stress is the spiritual response of the body.8. According to Hans
A sample of radioactive element follows the law of exponential decay. if there are 50g of the element at noon 30g at 3:00 pm that same day then how many grams w
Chanise's allowance is 1 3 of her older brother's allowance. Chanise's allowance is $6 per week. Solve the equation a 3 =6 to find out how much allowance Chanis