MackenzieZiegler12
MackenzieZiegler12 MackenzieZiegler12
  • 08-10-2020
  • Mathematics
contestada

$4.98 for 6 avocados

Respuesta :

shanelzheng240
shanelzheng240 shanelzheng240
  • 08-10-2020

Each avocado costs 4.98/6, which is .83. 83 cents for one avocado!

This has brightened my day.

Answer Link
2737448
2737448 2737448
  • 19-05-2021

Answe0.83 avacodose

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

It’s a khan academy problem I have trouble with
Your friend has prepared his monthly budget and asks you if he has overlooked anything in this planning. Which of the following questions points out his most se
‍12/3/21 A wave in the ocean has a wavelength of 24 m and a frequency of 8 Hz,What is the wave's speed?
what two integers are between the cube root of 12
what is your favorite anime ship? it can be straight or gay/lesbian
Your friend simplifies the expression. Is your friend correct? Math equation on a paper. First line. 8 x minus 2 x plus 5 x equals 8 x minus 7 x. Second line. E
congressional meetings
these people told the history and folktales of africa before they started writing it down​
help wit this please
IS THIS THESIS STATEMENT STRONG OR WEAK PLEASE HELP ME!!1)The Burger Basket serves the world's best cheeseburgers.2)Counts need to assign stronger punishments.3