MackenzieZiegler12
MackenzieZiegler12 MackenzieZiegler12
  • 08-10-2020
  • Mathematics
contestada

question:

$1.59 for 12 shells

Respuesta :

mayawhite09693722002 mayawhite09693722002
  • 08-10-2020

Answer:

about $0.13

Step-by-step explanation:

Answer Link
camargolea181 camargolea181
  • 08-10-2020

Answer:

13 cents

Step-by-step explanation:

1.59 divided by 12

Answer Link

Otras preguntas

W is the midpoint of UV. If UW x + 23, and WV = 2x + 8, what is x?
Jenny was walking down a wood path for 4 minutes the elevation dropped steadily altogether it dropped 12 feet what was the change in elevation during the first
In at least 150 words, how was Lincoln presented as a historical figure in the works of nineteenth-century authors?
What does the mayflower compact explicitly say? What does it suggest through its careful diction, or word choice, and use of imagery
which is greater 139/8 or 135/7
You and a friend buy two fruit smoothies and leave a tip. You split the total and your half comes to $3.60. What percent tip (in decimal form) did you and your
a sample has a mass of 15g and a volume of 3ml calculate the density
Solve for s.   2/3 s + 5/6 s = 21   Enter the answer, as a whole number or as a fraction in simplest form, in the box.
How did the Egyptians face life? Why?
Farmers now use complex machines to plant seeds instead of planting them by hand this is an example of the use of ?