tia2f3fczh
tia2f3fczh tia2f3fczh
  • 09-11-2020
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate if it costs $10 for 4 candy bars?

Respuesta :

domagalskicar
domagalskicar domagalskicar
  • 09-11-2020

Answer:

$2.5

Step-by-step explanation:

10/4=2.5

Answer Link

Otras preguntas

Write the ratio in three different formats:a to b,a:b,a/b The team spent 20 minutes on passing drills and 40 minutes on shooting drills. Write the ratio of time
Why was the Nile River and the land around it ideal for settlement and civilization
Identify the limiting reactant when 6.33 g of H2SO4 reacts with 5.92 g of NaOH to produce Na2SO4 and water.
A small legend on the corner states that 4 inches of the length corresponds to an length of 52 get what is the scale factor
what is the answer to this 3x+9=6(x-2)
Why might an ecologist set up an artificial environment in laboratory ? Help
Explain, why in a real machine the output work is always less than the input work.
Which of the following are considered by scientists to be components of biodiversity? Question 19 options: The number of species The abundance of each species
A person with cystic fibrosis releases few enzymes into their small intestine. Explain what problems this causes. Thanks!
PLEASE HELP 20 POINTS WILL BE GIVEN WAY