Yasmeen bought 16 pizzas for her grade level classes.
• Each pizza cost $9.95.
She paid $24 for the delivery of the pizzas.
.
What is the total amount Yasmeen paid?

Respuesta :

Answer:

183.20

Step-by-step explanation:

9.95x16=159.20

159.20+24=183.20