kaleedutra
kaleedutra kaleedutra
  • 10-10-2016
  • Mathematics
contestada

A store sells 12 cans of nuts for $33. How much would it cost you to buy 7 cans of nuts?

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 10-10-2016
33/12 = 2.75 per can

2.75 * 7 = 19.25......so its 19.25 for 7 cans
Answer Link

Otras preguntas

true or false Arabs occupied Palestine when some Jewish people returned to it in 1900.
Explain how did tensions in Europe lead to war
The population od  a small country  is 5,740,000. Express this number using scientific notation. Say steps to.
what is .31 as a fraction
Mt. Everest is 29,028 feet high. How many miles is this?
Low air pressure systems are usually associated with  A.clear, dry weather  B.cloudy, wet weather  C.cold, dry weather  D.hot, dry weather
How is the periodic table constructed ?
what is a factor of 18 and 30 ?
James works in a flower shop he will put 36 tulips in vases for a wedding he must use the same number of tulips in each vase how many tulips could be in each va
whats 5,890 round to the nearest thousand