Seudónimo
Seudónimo
11-10-2016
Mathematics
contestada
unit rate for $56 and 25 gal
Respuesta :
Аноним
Аноним
11-10-2016
You would have to divide $56 divided by 25 gallons which would equal $2.24 that the answer I hope it helped
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 47+ )
Otras preguntas
Russia is so large that it a. Spans 11 time zones b. Spans 24 times zones c. Border eight other countries d. Has more than 1,000 ocean ports
If x + 3 is a multiple of 3, which of the following is not a multiple of 3? (A) x (B) x + 6 (C) 6x + 18 (D) 2x + 6 (E) 3x + 5
12overx+7=13over X what's the answer
Jeff makes $5.00 every day, from which he must spend $3.00 for various expenses. Pete makes $10.00 a day but has to spend $7.00 each day for expenses. If the tw
what is the sum of 6/13 and 1/8. why is the sum greater then 1/2
Which two states donated land to Washington DC?
What is mean "ferme la bush"?
During World War I, many American women helped gain support for the suffrage movement by a. protesting against the war b. joining the military service c. workin
A tub is shaped like a rectangular solid, with internal measurements of 2 feet x 2 feet x 5 feet. If two faucets, each with an output of 2 cubic feet of water p
which of the following has the largest atomic radius: calcium, beryllium, barium, and strontium