gurvirjaspal gurvirjaspal
  • 08-12-2020
  • Mathematics
contestada

each flag costs $15 to make. soraya sells one flag for $21.

Respuesta :

mdawood42013 mdawood42013
  • 08-12-2020
What do you mean if someone so this question they will not understand
Answer Link

Otras preguntas

Paisley wants to prepare a graph of the rate of growth of a lentil seedling. Which factors would be the independent and dependent variables? A. The height of th
What can result when winds blow across ocean water?
What was the significance of the Mayflower Compact?
A valid lewis structure of ________ cannot be drawn without violating the octet rule. select one: a. sef4 b. nf3 c. sif4 d. cf4
The prefix "com" means "with." With this information, what is the most likely meaning of compassionately? with anger with understanding with pride with fear NEX
Mr. Valenzuela’s new bottle of shampoo contains 60 ounces of shampoo. He uses ounce of shampoo each time he washes his hair. Which equation can be used to find
Crops grew well in Mesopotamia because a. the land was in mountainous areas. b. farmland was fertile and water was nearby. c. the area was near the ocean water
Candy bags is sold in 4 pound bags.How many full bags will Gina need to purchase?
Every night Letisha reads 22 pages.At that rate,how long will it take her go to read a book with 300 pages?
Which of the following was a characteristic of the Great Migration? A. African American moved from the south. B. It resulted from laws that granted African Amer