isabellebarges isabellebarges
  • 08-12-2020
  • Mathematics
contestada

Which of the following rates converts to a unit rate of $2.99 per pound?
A. $23.92 per 8 pounds
B. $15.42 per 6 pounds
C. $18.76 per 7 pounds
D. $35.64 per 12 pounds

Which of the following rates converts to a unit rate of 299 per pound A 2392 per 8 pounds B 1542 per 6 pounds C 1876 per 7 pounds D 3564 per 12 pounds class=

Respuesta :

748ipif4y9
748ipif4y9 748ipif4y9
  • 08-12-2020
The correct awnser is a
Answer Link

Otras preguntas

f(x)=(-3x^2-1)/3x^3 does f have an inverse function?
can somone please help meeeeeeee​
Help need to turn it in please please
PLEASE HELP Write the equation of a line that is perpendicular to y = 5 and that passes through the point (-7, --5).
Drag the red and blue dots along the x-axis and y-
Can you please help and finish with steps by 8/11/2022 PLEASE !
1. If you were making a sports game, should you include a mode where the computer can play against itself? If so, why? If not, why not?
Click this link to view O*NET's Skills section for Advertising and Promotions Managers. Note that common skills are listed toward the top and less common skills
is neon a metal or a non metal
Did Andre Jackson’s policies support the common man or did his policies lean more toward taking away rights?