lydiaowusu
lydiaowusu lydiaowusu
  • 15-10-2016
  • Mathematics
contestada

jedes mum buys a pack of 6 kiwi fruit. They cost 1.32 .how much does each kiwi fruit cost

Respuesta :

sunshine64
sunshine64 sunshine64
  • 15-10-2016
the answer is: $0.22 

Just divide :)

Hope this helps!
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following is an example of a type of cause-and-effect writing? A. short story B. novel C. historical article D. descriptive essay
A lobster creeps 10 meters along the seabed in 500 seconds at a constant rate. Find its rate of creeping in meters per seconds?
the painting depicts a young boy as he plows the fields on his family’s farm in oklahoma in the early 1950s. which type of language is used in this sentence?
How old was the author when she and her family were forced to leave their home to go live in the Manzanar War Relocation Center?
In Harper Lee’s To Kill a Mockingbird, the image of the mockingbird carries great symbolic weight. Based on the following excerpt, what could the mockingbird sy
In a chemical reaction, if a color change is detected, if an odor change is detected, or if a precipitate is formed, then: a chemical reaction has definitely oc
How far does a boat travel in 5 hours at 32 miles per hour? 162 mi 160 mi 210 mi
a quienes le das el libro How to answer this with mi amigo
in the metric system, which of the following is correct? 1,000 liters= 1 milliliter, 1,000 kilograms= 1 gram, or 100 centimeters=1 meter
Mr. Brown bought a television set and paid $110 as the first installment. If he increases each payment by $20 and pays a total of 6 installments, how much will