lydiaowusu
lydiaowusu lydiaowusu
  • 15-10-2016
  • Mathematics
contestada

jades mum buys a pack of 6 kiwi fruit .They cost £1.32.How much does each kiwi fruit cost

Respuesta :

Aubree084
Aubree084 Aubree084
  • 15-10-2016
1.32 divided by 6 = .22

So each Kiwi fruit costs  0.22
Answer Link
SJ2006
SJ2006 SJ2006
  • 15-10-2016

6 kiwi fruit = 1.32

1 kiwi fruit = 1.32/6 = 0.22 euros

Answer Link

Otras preguntas

What is 95% as a fraction in simplest form
The biggest reason for compromises on the slave issue was _____.
Which line from the poem best illustrates alliteration? “Silver” by Walter de la Mare
What are the different ways that you can use multiplication to estimate and solve division problems
what was the purpose of the Hartford convention
Use context clues would is meaning the word mythical in the following sentence Ancient egyptian sculptors created a statue of the mythical sphinx to guard over
Wrapping paper is on sale at 3 rolls for $4.25. How many rolls can danika buy with $20
How are the gold medal and the human cell different
if you visit the senate chamber during an average day you'll most likely be presided over by?
In fiction a symbol can be described as a(n) — a. mood or emotion a story evokes b. an object that stands for something other than itself c. comparison between