djthekidcook
djthekidcook djthekidcook
  • 08-12-2020
  • Mathematics
contestada

Jane buys a pack of 6 towels for 15.60 .
Find the unit price in dollars per towel.
If necessary, round your answer to the nearest cent.

Respuesta :

livinglifethebestway
livinglifethebestway livinglifethebestway
  • 08-12-2020

Answer:

2.6

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Translate the following word phrase into an algebraic expression: nine times the difference of 5 and y
Delaney bought a new car for $34,742 she was surprised that the dealer then added 1,945.55. what was the sales tax rate for this purchase? round your answer to
roaring of a lion is different from the sound of the mosquito why?​
The spheres in this model represent atoms. What do you think atoms are?
USEFUL PRODUCTS THATCAN BE MADE FROM IT1.PAPER BOX 2. PLASTIC SPOON/FORK1.________________2.________________​
The costs of addiction are felt in __ main areas of an individual’s life.
1. When do we use the method of Difference of two squares? * (Factoring polynomials)
Members of our family have very close relationships ……….each other
Một doanh nghiệp cạnh tranh thuần túy có hàm sản xuất là Q = K(L + 5). Biết rằng giá thuê một đơn vị vốn là wK = 5USD, giá thuê nhân công giá wL = 10USD và doan
question 2!!! need help