13kloserss
13kloserss
10-12-2020
Mathematics
contestada
12 batteries cost $17
Find the unit rate
Respuesta :
ifoudeh87
ifoudeh87
10-12-2020
Answer:
Step-by-step explanation:
17/12= 1.4166
Round so it’s 1.42
Unit rate= $1.42 PER battery
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 65+ )
Otras preguntas
how is zero, oxidation numbers, and noble gases related
Can someone help me please I will give you Brainly if you get it right
Help please Determine if the segments make a triangle. If so, determine whether it is acute, right, or obtuse. 3,7,4V5 O obtuse not a triangle right O acute
What is cross breeding impact on the environment
The population of Africa is: A. growing faster than any other population on Earth. B. in a state of slow, steady decline. C. declining faster than any other pop
Can someone please help me solve this I don’t have a right calculator to do it!
How did war communism affect Russia's economy ?
Mhanifa can you please help? I will mark brainliest! This is due soon!
This is hard please help
How did scientists use eclipses to prove Earth was round? During a lunar eclipse, Earth shadow's on the Moon is circular. During a solar eclipse we can see the