daisynathalie02 daisynathalie02
  • 10-12-2020
  • Mathematics
contestada

Mrs. Ness buys 22oz. Of bananas for $2.86. What was the cost per ounce of the bananas?

Respuesta :

maisyurbano05
maisyurbano05 maisyurbano05
  • 10-12-2020

Answer:

0.13 per ounce

Step-by-step explanation:

divide 22 from 2.86

Answer Link

Otras preguntas

Does the amount of water affect the growth of a plant?
why did the irish republican army engage in terrorist attacks
Find the square root of 169
5. A ball is thrown upward with an initial velocity of 50 feet per second. The height h (in feet) of the ball after t seconds is given by h = = -16t2 + 50t. At
According to historians, Kahlil Gibran was influenced by many religions that believed in serving a greater purpose. Which quote from the poem supports this beli
Jimmy is writing a paper for one of his classes. The paper has to be 3,000 words long, and so far he has written 666 words. If he only has 6 more days to write
?vas a la playa todos los domingos? !claro que no! no me gusta la playa. no voy a la playa .
50 x 1000 pls reply guys
What is the domain of the profit function P = 7m + 12n? O A. Defined for all m> 0 and n_>0 B. Defined for all m _>0 and n > 0 C. Defined for all m&g
Estimate the percent ionic character of the co bond. (note that the electronegativity of c is 2.5 and that of o is 3.5.)