alyssa8657
alyssa8657 alyssa8657
  • 07-01-2021
  • Mathematics
contestada

What is the value of a? ​

What is the value of a class=

Respuesta :

gbonet220 gbonet220
  • 07-01-2021

Answer:

9

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

what is 10 times greater than 0.7
Donna purchased 3 bags of dog food. The total cost of her purchase, including a tax of $3.96, is $53.46.What is the cost of 1 bag of dog food? A. $3.96 B. $13.8
Help Meh PleAse: Fill in the blanks Which functions have a positive rate of change and which have a negative rate of change? Column A                      Colu
How to simplify 27/8
Canada sent two groups of armed forces into combat in World War One. One was the Canadian Corps. What was the other group called
what ratio is equivalent to 10/14
Kendra has $6.00 in dimes and quarters. If she has 2 times as many quarters as dimes, how many of each coin does she have?
Angle A measures (2x + 23)°. Angle B is supplementary to angle A and measures (4x + 46)°. Write and solve an equation to find the value of x.
Which of the sentences below is written correctly? A. Jami's sisters, but not Jami, takes classes at the studio by their house. B.Jimmy and his uncle goes fishi
Fill in the blank with the most appropriate word from Lesson 12. Use a word or any of its forms only once. 1. The ________________ of the space age has speeded