Respuesta :

Answer:

13.$1 per 2 pounds (1/2)

14.$3 per 10 ounces (3/10)

15.$3 per 5 pens (3/5)

16.$12 per 1 book (1/2)

17.$7 per 1 shirt (7/1)

18.$7 per 5 tapes (1/2)

Step-by-step explanation:

Please give me brainliest I really want to rank up.