tory928 tory928
  • 08-01-2021
  • Mathematics
contestada

what is better ,
8 pieces of candy for $0.99.

or

12 pieces of candy for $1.49.

Respuesta :

adorabuchanan62
adorabuchanan62 adorabuchanan62
  • 08-01-2021

Answer:

12 pieces of candy for $1.49

Answer Link

Otras preguntas

Write the standard form of the line that contains a slope of and passes through the point (1, 1). Include your work in your final answer. Type your answer in th
A _____ issue is an offering, usually denominated in ____________, that is registered in serveral national jurisdictions and marketed to investors around the wo
True or false trisecting a line segment requires a ruler and compass, since a straightedge and compass will not be sufficient.
What is the inverse of the function f(x)=19/x^3
Help me plz I’m trying to finish this course and now I’m stuck..
¿Cuáles son ejemplos de tecnología verde? Choose all that apply. El reciclaje de cartuchos de tinta. Las compañías que reducen su consumo de energía al usar s
What was the importance of the battle of Britain in WW2?
What is the correct answer? Plz explain.
photographic reprints cost 0.52 each at a local photo shop, or 0.4r each plus 1.15 postage and handling, through the mail. how many reprints must a customer pur
What are the 5 symptoms of binge eating disorder