Zomzwe Zomzwe
  • 11-01-2021
  • Mathematics
contestada

Juan purchased three pounds of apples for $3.57. How much did Juan pay for each pound?



Juan paid $
per pound.

Respuesta :

nganlef
nganlef nganlef
  • 11-01-2021
3.57/3=1.19$ per pound
Answer Link
arvizuevy
arvizuevy arvizuevy
  • 11-01-2021
$1.19 per pound
Explanation:
Answer Link

Otras preguntas

Harold only bought a certain brand when he had a coupon for it. because harold only purchased that brand when he was rewarded for doing so and ceased purchasing
What is the average recycling rate of the world? What is it in the United States
Trigonometric identity Prove Sin(8x)=2sin(4x)cos(4x)
Anyone willing to help me ?
What is Fibrocartilage
What is “she works carefully” in Spanish?
Find the value of x in this problem?
Why did President Franklin Roosevelt promote the good neighbor policy
which of these would be the best source of date about your current diet. A. Your food journal B. The opinions your friends C. The internet D. Your memory of wha
Hello math olzzzzzzz