livmarie6614 livmarie6614
  • 08-02-2021
  • Mathematics
contestada

LeBron bought a 8-pack of Powerade for $7.68. What is the unit rate for one bottle of Powerade?

Respuesta :

cracknuckles25
cracknuckles25 cracknuckles25
  • 08-02-2021
About a dollar per bottle
Ver imagen cracknuckles25
Answer Link

Otras preguntas

The type of e-cards that have an antenna built into them are __________ cards. A. zip B. contact C. convenient D. contactless
Free ears in dogs are controlled by the dominant allele (F) and attached ears are controlled by the recessive allele (f). In addition, short hair in dogs is due
Help! Please and thank you!​
jazz musicians were often spokesmen for equality and civil rights
Suppose U={3,5,6,9,10,13,14,17,19} is the universal set and A={6,10,17}. What does A’ =
Which situation can be modeled by the inequality 60−15x≥7? A.You borrowed $60 from your older brother. You pay him $7 a week and need to pay him back within 15
you should eat_ grams of carbohydrates per pound of body weight
The chart shows parts of a human being and a plant, at different levels of organization.
What is the slope of the line?
How was migration in 1750-1914?